ROLAND GARROS: Rebecca Šramková robila v prvom kole, čo mohla. S turnajom sa lúči

pondelok, 27. máj 2024 08:11 | Autor: TASR

Rebecca Šramková
Rebecca Šramková | zdroj: TASR

Slovenská tenistka Rebecca Šramková neuspela v 1. kole dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros.

Na parížskej antuke prehrala v pozícii kvalifikantky s Američankou Amandou Anisimovovou 6:7 (6), 4:6. V tajbrejku nevyužila setbal. Šramková v úvode zápasu stratila podanie a prehrávala 1:4. V ďalších minútach vďaka zlepšenej hre vyrovnala na 4:4 a vynútila si tajbrejk, v ktorom mala za stavu 6:5 k dispozícii setbal.

Anisimovová však následne získala tri body za sebou a úvodné dejstvo sa stalo jej korisťou. Američanka mala navrch v dlhších výmenách, jej údery mali ideálnu dĺžku. V druhom sete sa vďaka rýchlemu brejku ujala vedenia 4:2. Šramková síce vyrovnala na 4:4, no v deviatom geme ju Anisimovová vďaka sérii kvalitných returnov opäť brejkla a duel už dotiahla do víťazného konca.

Šramková tak rovnako ako v roku 2022 pri premiére v hlavnej súťaži stroskotala v Paríži na úvodnej prekážke. Tohtoročná antuková sezóna však bola pre ňu najúspešnejšia v kariére. Na 1000-ke v Ríme postúpila z kvalifikácie až do osemfinále a premiérovo sa dostala do elitnej svetovej stovky.