Sparta Praha oslavuje český titul! Posledný zápas proti Plzni dopadol deľbou bodov

pondelok, 27. máj 2024 08:11 | Autor: TASR

Sparta Praha
Sparta Praha | zdroj: TASR

Futbalisti Sparty Praha oslávili druhý majstrovský titul za sebou po deľbe bodov.

V nedeľnom záverečnom dueli nadstavbovej časti českej ligy remizovali na domácej pôde s Viktoriou Plzeň 1:1. Sparťania viedli od konca prvého polčasu po góle obrancu Jaroslava Zeleného, v 71. minúte sa o vyrovnanie postaral útočník Tomáš Chorý.

Sezónu tak zakončili s dvojbodovým náskokom pred mestským rivalom Slaviou. Kvalifikáciu Európskej ligy si zahrá Plzeň, ktorá má na treťom mieste priepastný náskok 21 bodov pred Baníkom Ostrava. Ten si zaistil priamu účasť v kvalifikácii Európskej konferenčnej ligy (EKL) po tom, ako deklasoval oslabené Slovácko 6:0.

Mladá Boleslav sa po prehre so Slaviou 0:4 prepadla na 5. miesto tabuľky, zahrá si tak finále play off o EKL s Hradcom Králové. V drese Slavie sa dvakrát presadil útočník Václav Jurečka a zabezpečil si tak individuálne ocenenie pre najlepšieho strelca sezóny.