Main Content

Takto sa píše história futbalu: Príchod Mbappého zhodil web Realu Madrid

utorok, 4. jún 2024 08:48 | Autor: TASR

Kylian Mbappé
Kylian Mbappé | zdroj: TASR

Oznámenie o príchode francúzskeho futbalistu Kyliana Mbappeho do Realu Madrid spôsobilo kolaps klubového webu španielskeho giganta.

Jeho online návštevnosť po oznámení dlho očakávaného prestupu prudko narástla a niekoľko dlhých minút bol mimo prevádzky. Neskôr sa ho podarilo opäť spojazdniť. Klub najskôr potvrdil skompletizovanie dohody v pondelok na sociálnych sieťach. Dvadsaťpäťročný útočník podpísal so španielskym šampiónom a čerstvým víťazom Ligy majstrov zmluvu do 30. júna 2029. Fanúšikovia v snahe získať viac informácií nárazovo zahltili web, ten to nevydržal.

"Krach webu nám má predznamenať, ako ostatné tímy v La Lige stroskotajú po Mbappeho podpise do Realu," napísal v diskusii jeden z fanúšikov. Francúzsky útočník sa rozhodol prestúpiť na Santiago Bernabeu už vo februári, ale verejne to odmietal potvrdiť.

So svojím predchádzajúcim tímom Parížom St. Germain sa oficiálne rozlúčil na začiatku mája. Šesťkrát s ním vyhral Ligue 1 a štyrikrát Francúzsky pohár. K svojmu novému zamestnávateľovi sa pripojí po blížiacich sa ME v Nemecku.