ZAUJÍMAVOSTI PRE TIPUJÚCICH: Premier League - pondelok (16.4.)

pondelok, 16. apríl 2012 11:32 | Autor: Jakub Vaverka

ZAUJÍMAVOSTI PRE TIPUJÚCICH: Premier League - pondelok (16.4.) | zdroj: Jakub Vaverka pre Sport7.sk

Po víkende, v ktorom zaujala hlavne kanonáda Manchestru City na ihrisku Norwichu v pomere 6-1, je dnes na programe dohrávka 34. kola Premiership, v ktorej nastúpi rozbehnutý Arsenal proti zachraňujúcemu sa Wiganu. Ten však naposledy zdolal Manchester United a tento husársky kúsok by The Latics radi zopakovali.

Arsenal – Wigan Athletic

21:00 h. , Emirates Stadium

• Arsenal má tretí najlepší útok v celej Premier League a ôsmu najlepšiu defenzívu. V dueloch Gunners padá priemerne 3,24 gólu

• Wigan hrá o záchranu a jeho útok je najhorší v celej Premier League. Obrana The Latics je 16. najlepšia v Premiership (inak povedané piata najhoršia). V dueloch Wiganu fanúšikovia vidia priemerne 2,66 gólu

• V poslednom dueli sa Wiganu podaril husársky kúsok, keď zdolal doma Manchester United a zdramatizoval tak boj o titul

• V posledných piatich zápasoch Arsenal štyrikrát vyhral a prehral len raz, na ihrisku mestského rivala QPR 1-2

• Štyri z posledných piatich zápasov Wiganu sa skončili v prvom polčase remízou

• Wigan má z posledných piatich duelov taktiež pozitívnu bilanciu, keď vyhral trikrát, remizoval raz a prehral taktiež iba jediný raz

• Posledný vzájomný duel týchto dvoch súperov sa skončil jednoznačne v prospech Kanonierov. Na JJB Stadium vyhrali zverenci Arsena Wengera presvedčivo 4-0

Náš tip na tiket: Wigan sa v boji o záchranu skutočne rozbehol a body zbiera aj s tímami, ktoré by ho za „normálnych okolností“ mali jednoznačne poraziť. Arsenal je dnes favoritom, no na víťazstvo The Gunners je chabý kurz (1,25). V našej tipovacej lige skúsime stávku na remízu po prvom polčase (kurz 2,88). Štyri z posledných piatich zápasov Wiganu tak skončili plus je dobre známe, že Arsenal hrá lepšie v druhom polčase.