ME V MALOM FUTBALE: Slováci porazili v derby Česko a vyhrali skupinu. Hrdinom Jendrišek

streda, 5. jún 2024 09:26 | Autor: TASR

Erik Jendrišek
Erik Jendrišek | zdroj: TASR

Slovenskí reprezentanti v malom futbale zvíťazili aj vo svojom treťom zápase na ME v Sarajeve.

V utorok si poradili s Čechmi 3:1 a zabezpečili si postup do osemfinále z prvého miesta C-skupiny. Dvoma gólmi sa blysol bývalý futbalový reprezentant Erik Jendrišek. Slováci, ktorí odštartovali svoje účinkovanie na šampionáte vysokým triumfom 10:1 nad Chorvátskom a potom zdolali aj Španielsko 6:3, hrali proti federálnemu rivalovi o prvenstvo v skupine.

Oba tímy už mali istý postup do vyraďovacej fázy pred vzájomným zápasom. Slovákom stačila na prvenstvo aj remíza, nenechali však nič na náhodu a od úvodu boli aktívni smerom dopredu. Dvojgólové vedenie síce do prestávky neudržali, no v druhom polčase brilantnou defenzívou nedovolili súperovi skórovať a Jendrišek gólom do prázdnej brány v nadstavenom čase spečatil ich triumf. Osemfinálové zápasy sú na programe v stredu, šampionát v metropole Bosny a Hercegoviny vyvrcholí v sobotu.