Main Content

POTVRDENÉ: Do Zvolena prichádza obranca, ktorého draftovalo Chicago Blackhawks

piatok, 14. jún 2024 22:28 | Autor: TASR

HKM Zvolen - ilustračný
HKM Zvolen - ilustračný | zdroj: TASR

Slovenský hokejový klub HKM Zvolen posilnil kanadský obranca Cole Moberg. Dvadsaťtriročného zadáka si v drafte v roku 2019 vybralo Chicago Blackhawks.

Následne odohral tri ročníky v nižšej zámorskej súťaži ECHL a v troch si zahral aj vo farmárskej AHL. V nej nastúpil dokopy na 58 zápasov a nazbieral 15 bodov (3+12). V uplynulom ročníku získal s Floridou Everblades ECHL Kelly Cup, keď vo finále zdolali Kansas City Mavericks 4:1 na zápasy. V play off získal 14 bodov v 22 zápasoch, čo bolo najviac spomedzi všetkých obrancov, a nazbieral aj 22 plusových bodov.

"Cole mal v play off naozaj vynikajúcu formu a jeho zápasy som detailne sledoval. Je to ďalší zodpovedný obranca, ktorý ukázal aj ofenzívne prednosti a to, že dal najviac gólov spomedzi všetkých obrancov v play off, rozhodne nie je náhoda. Záujem o neho bol aj z Česka a sme veľmi radi, že si vybral nakoniec práve náš klub. Pevne veríme, že si formu z poslednej sezóny prenesie aj k nám," uviedol skaut Patrik Ryba. Zvolenčania príchodom Moberga skompletizovali obranu na nadchádzajúcu sezónu.

"Obranu máme týmto podpisom vyriešenú a všetci majú rovnakú štartovaciu čiaru. Teraz je to na trénerovi Štrbovi, ako vyskladá jednotlivé obranné dvojice," doplnil Ryba pre klubový web. kompletná súpiska obrany HKM Zvolen pre sezónu 2024/25: Michal Beňo, Samuel Hain, Nathanael Halbert, Marek Hudec, Adam Kobolka, Cole Moberg, Carter Robertson, Jozef Sládok.