COPA AMÉRICA: Majstri sveta vstúpili úspešne. Kanada nevydržala nápor Messiho a spol.

piatok, 21. jún 2024 08:10 | Autor: TASR

Argentína
Argentína | zdroj: TASR

Futbalisti Argentíny úspešne vykročili za obhajobou titulu na Copa America.

Vo svojom úvodnom zápase na 48. ročníku juhoamerického šampionátu zvíťazili v Atlante nad Kanadou 2:0. Po bezgólovom úvodnom polčase otvoril skóre v 49. minúte Julian Alvarez, triumf spečatil v závere Lautaro Martinez.

V oboch góloch Argentíny mal prsty Lionel Messi. Kapitán úradujúcich majstrov sveta najprv vyslal presnú kolmicu na Alexisa Mac Allistera, ktorý v páde priťukol loptu Alvarezovi a ten ju poslal do odkrytej brány. Messi mohol v 65. minúte sám zvýšiť náskok, ale zoči-voči brankárovi Maximeovi Crepeauovi na dvakrát neuspel.

Následne nepremenil ani svoj sólo nájazd v 79. minúte. Vynahradil si to o deväť minút neskôr, keď vysunul Martineza a striedajúci útočník upravil na konečných 2:0. "La Albiceleste" sa v A-skupine stretnú ešte s Čile a Peru. Do štvrťfinále postúpia dva najlepšia tímy zo štyroch štvorčlenných skupín.