HOKEJBAL: Grékom do našej brány padlo všetko, na turnaji zapisujeme prvú prehru

nedeľa, 23. jún 2024 09:20 | Autor: TASR

Slovenskí hokejbalisti
Slovenskí hokejbalisti | zdroj: TASR

Slovenskí hokejbalisti prehrali vo svojom druhom zápase na 14. svetovom šampionáte vo Švajčiarsku. Po triumfe nad Haiti 12:0 neuspeli v sobotnom dueli vo Vispe proti Grécku, podľahli mu 2:4. V tabuľke B-skupiny majú na konte 3 body. V ďalšom stretnutí nastúpia po dni voľna v pondelok o 20.15 h proti Kanade.

MS v hokejbale:

SLOVENSKO - Grécko 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)

Góly: 13. Straka (Hryzák, Korbáš), 27. Straka (Korbáš, Hryzák) - 14. Alvo (Panetta Tsingelis), 30. Abbandonato (Athanaopoulos, Alvo), 34. Barbas (Kakivelis, Amanatidis), 38. Athanaopoulos (Abbandonato, Kuczmarski). Rozhodcovia: Ryboň (Švaj.) - Doucet (Kan.), vylúčení: 7:7 na 2 min., navyše Taskas 10 min. OT za nešportové správanie, presilovky: 2:3, oslabenia: 0:0.

SR: Buliš - Gajdoš, Minárik, Sobol, Vozár, Tomečko, Zelenka, Salajka, Revaj - Straka, Korbáš, Hryzák - Olejník, Oravec, Martinusík - Pobuda, Šatka, Teplický - Piják, Štefanka, Takáč - Šulík, Cifranič

Grécko: Ekonomakis - Goulakos, Lazaris, E. Arkalis, Xanthopoulos, Athanaopoulos, Costopoulos, A. Kakivelis, Adamou, Kostopoulos - P. Arkalis, Alvo, Tsingelis, Abbandonato, Karageorgos, Kuczmarski, P. Amanatidis, Anagnostopoulos, C. Kakivelis, Barbas, Taskas,Chiminian, J. Amanatidis

hlasy po zápase: Milan Rampáček, tréner SR: "Gréci nás vyškolili z efektivity. My sme naopak hrali komplikovane. Gól na 2:2 pred koncom druhej tretiny nás rozhodil, ale na takomto fóre nemôžeme robiť toľko zbytočných faulov."

Peter Buliš, brankár SR: "Dve tretiny sme boli lepší, ale čo Gréci poslali na bránku, tak to v nej skončilo. My sme hrali veľa času v oslabení a súper to využil. Žiaľ, stálo nás to zápas."