EURO 2024: Výborné správy! Barnabás Varga opustil nemocnicu

streda, 26. jún 2024 17:09 | Autor: TASR

Barnabás Varga
Barnabás Varga | zdroj: Twitter

Maďarského futbalového útočníka Barnabása Vargu prepustili v stredu po hrozivom zranení v súboji so Škótskom na ME z nemocnice v Stuttgarte do domácej liečby.

Informovala o tom AFP. Varga po kolízii s brankárom súpera Angusom Gunnom utrpel otras mozgu i viacero zlomenín v oblasti tváre. V nemocnici podstúpil operáciu a v prípade postupu svojho tímu do osemfinále sa už na turnaji nepredstaví.

Varga sa pri jednej z centrovaných lôpt do šestnástky v druhom polčase nešťastne zrazil s Gunnom a zostal nehybne ležať na trávniku. Tam ho potom dlhé minúty ošetrovali a neskôr na nosidlách transportovali do nemocnice. Maďari napokon triumfovali nad Škótskom 1:0 gólom striedajúceho Kevina Csobotha v nadstavenom čase a zachovali si šancu na postup do osemfinále z tabuľky tretích tímov.