Main Content

OFICIÁLNE: Ďalšia posila pre Utah! Zahrajú si s ním aj Koch a Kelemen?

utorok, 9. júl 2024 08:41 | Autor: TASR

Utah Hockey
Utah Hockey | zdroj: Utah Hockey

Kanadský hokejista Barrett Hayton sa dohodol s Utah HC na predĺžení spolupráce. Dvadsaťštyriročný center podpísal s klubom NHL dvojročný kontrakt, ktorý mu vynesie 2,65 milióna dolárov za sezónu.

Informovala o tom agentúra AP. Haytona draftoval pred šiestimi rokmi v 1. kole z 5. miesta tím Arizona Coyotes, predchodca Utahu. V minulom ročníku odohral pre zranenia iba 33 zápasov so ziskom troch gólov a siedmich asistencií. Za organizáciu bude hrať aj po jej presťahovaní do Salt Lake City.

"Barrett je spoľahlivý obojsmerný center, ktorý je dobrý na buly a vie skvele doplniť v strede útoku našich špičkových útočníkov. Tešíme sa, že pokračuje v našej organizácii," uviedol v klubovom vyhlásení Bill Armstrong, generálny manažér Utah HC.

Hayton získal v roku 2020 s kanadskou reprezentáciou zlato na juniorských MS, dostal sa aj do All Star tímu šampionátu. Po vypršaní predošlej zmluvy mal v NHL štatút obmedzeného voľného hráča. S Utahom sa nedávno dohodli na nových kontraktoch aj Slováci Patrik Koch a Miloš Kelemen.