Main Content

Do Popradu prichádza skúsený kanadský center: Toto o ňom povedali, hral na farme Minnesoty Wild

streda, 10. júl 2024 07:30 | Autor: TASR

HK Poprad
HK Poprad | zdroj: HK Poprad

Slovenský hokejový klub HK Poprad posilnil Kanaďan Mike O’Leary. Dvadsaťšesťročný útočník sa s extraligistom dohodol na ročnom kontrakte.

O’Leary príde na Slovensko z fínskeho Ilves Tampere. "Som rád, že som podpísal zmluvu s Popradom. Keď mi môj agent oznámil, že sa o mňa klub zaujíma, zistil som si o organizácii a meste informácie a tie boli veľmi dobré. Je to pre mňa dôležitý krok v mojej kariére a tiež aj z ľudského hľadiska, pôsobiť v krásnom regióne," uviedol Kanaďan pre klubový web.

Športový riaditeľ Popradu Július Koval je s novým podpisom spokojný: "Dlhšie sme sa obzerali po centrovi, ktorý by spĺňal naše požiadavky. Som rád, že sme sa s Mikeom dohodli na ročnej zmluve a že si vybral práve Poprad v pokračovaní jeho európskej kariéry. Ide o veľmi zodpovedného centra, na ktorého sa mužstvo môže spoľahnúť na oboch stranách ihriska." O’Leary strávil štyri roky juniorskej kariéry v NCAA v drese Univerzity Notre Dame. Ďalšie štyri sezóny pôsobil v AHL v tímoch z Hartfordu či Iowy a záver uplynulého ročníka hral v najvyššej fínskej súťaži.