OH 2024: Sklamanie na úvod. Juraj Tužinský nepostúpil do boja o cenné kovy

sobota, 27. júl 2024 14:42 | Autor: TASR

Juraj Tužinský
Juraj Tužinský | zdroj: TASR

Slovenský reprezentant v športovej streľbe Juraj Tužinský nepostúpil do osemčlenného finále vzduchovej pištole na olympijských hrách vo Francúzsku. V sobotňajšej kvalifikácii v Chateauroux obsadil 25. miesto s nástrelom 571 bodov. Na postup mu chýbalo šesť bodov.

Tužinský neodštartoval najlepšie a po úvodnom zo šiestich kôl mal na konte 94 bodov, čo ho radilo do tretej desiatky. Úvod zvládol najlepšie Srb Damir Mikec, obhajca striebra z Tokia mal nástrel 99 b. Slovenský reprezentant zvládol druhé kolo lepšie s 97 b, v ďalších dvoch však získal len 94 a 92 bodov a postup sa mu výrazne vzdialil. V posledných dvoch kolách si pripísal zhodne 97 b, čo mu dokopy prinieslo 571 bodov a stačilo mu to len na 25. priečku. Kvalifikáciu vyhral s nástrelom 584 b Mikec, posledný ôsmy postupujúci Robin Walter z Nemecka mal 577 b. Štartovalo 33 strelcov.
Tužinský sa predstavil už na svojej štvrtej olympiáde, v minulosti sa zúčastnil aj na hrách v Londýne 2012, Riu de Janeiro 2016 a Tokiu 2020. Najlepší výsledok dosiahol v Brazílii, kde sa prebojoval do finále a tesne mu ušla medaila, keď skončil na štvrtom mieste o dve desatiny bodu. Pred troma rokmi v Tokiu obsadil v kvalifikácii 27. priečku.