Philadelphia vyradila Pittsburgh, Vancouver skončil

pondelok, 23. apríl 2012 10:30 | Autor: TASR

V kanadsko-americkej NHL obhajca z Bostonu so Zdenom Chárom odvrátil hrozbu vyradenia z bojov o Stanleyho pohár a víťazstvom na ľade Washingtonu 4:3 po predĺžení vyrovnal stav série prvého kola play-off na 3:3.

Slovenský obranca sa síce do bodových štatistík nezapísal, ale jeho vyše 30 minút strávených na ľade si zasluhuje obdiv.

Cesta za vzácnou trofejou sa definitívne skončila pre najlepší celok základnej časti Vancouver.

Canucks ani v treťom dueli na svojom ľade nedokázali zdolať Los Angeles a prehra 1:2 po predĺžení znamenala vyradenie z ďalších bojov - "králi" senzačne vyhrali sériu 4:1.

Do druhého kola play-off si už zabezpečili postup aj "letci" z Philadelphie. Tí v šiestom súboji zdolali doma "tučniakov" z Pittsburghu presvedčivo 5:1 a v sérii triumfovali 4:2.

Výsledky:

Východná konferencia:

Philadelphia - Pittsburgh 5:1 (2:0, 2:1, 1:0) - konečný výsledok série 4:2
Góly: 1. Giroux, 14. S. Hartnell (Giroux, Voráček), 26. E. Gustafsson (Coburn, Giroux), 30. Briere (Voráček, Carle), 60. Schenn - 29. Malkin

Washington - Boston 3:4 po predĺžení (1:2, 1:0, 1:1 - 0:1) - stav série 3:3

Západná konferencia:

Vancouver - Los Angeles 1:2 po predĺžení (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1) - konečný stav série 1:4