Robert Lewandowski spasil Barcelonu v prvom kole La Ligy: Valencia vzdorovala do samotného záveru

nedeľa, 18. august 2024 08:53 | Autor: TASR

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski | zdroj: TASR

Futbalisti FC Barcelona víťazne vstúpili do nového ročníka španielskej La Ligy.

V sobotnom zápase úvodného kola triumfovali na pôde Valencie 2:1 vďaka dvom gólom Roberta Lewandowského.

Domáci viedli od 45. minúty zásluhou Huga Dura, no hostia ešte do prestávky stihli vyrovnať a krátko po zmene strán dal Lewandowski aj svoj druhý gól v zápase, keď premenil pokutový kop. Nový tréner Hansi Flick tak zažil úspešnú ligovú premiéru na lavičke "Barcy".

Pre zranenia mu pritom chýbali Gavi, Frenkie De Jong i Ronald Araujo, nehral ani Ilkay Gündogan, ktorý údajne požiadal vedenie o prestup do iného klubu. Šancu tak dostali mladíci, okrem Laminea Yamala aj Pau Cubarsi, Marc Bernal a Marc Casado, ktorý absolvoval debut v A-tíme.