Sedemnástka mala USA na lopate, napokon na domácom turnaji skončili štvrtí

nedeľa, 18. august 2024 18:16 | Autor: TASR

Peter Kúdelka
Peter Kúdelka | zdroj: TASR

Slovenskí hokejoví reprezentanti do 17 rokov obsadili na Turnaji piatich krajín v Piešťanoch štvrté miesto. V záverečnom stretnutí turnaja podľahli americkým rovesníkom tesne 3:4.

Slovenskí mladíci mali duel dobre rozbehnutý, keď v 34. minúte viedli 2:0 a desať minút pred koncom tretej tretiny 3:2. Záver však nezvládli, pričom Američania strelili víťazný gól pri hre bez brankára. USA obsadili prvé miesto.
Zverenci trénera Petra Kúdelku predtým na podujatí deklasovali Nemecko 8:1, podľahli Česku 1:6 a so Švajčiarskom prehrali 3:5.

Turnaj piatich krajín hráčov do 17 rokov v Piešťanoch:
Slovensko - USA 3:4 (1:0, 1:1, 1:3)
Góly:
8. Bereš (Šimko, Hybský), 34. Hybský (Rezničák, Šimko), 50. Obušek (Trebula, Ďurčo) - 37. Poirier, 46. Davidson (Hextall), 51. Varga (Hextall), 59. Davidson (Bent, Salandra). Rozhodovali: Žák, Stano - Tichý, Kacej (všetci SR), vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 299 divákov.
Zostava SR: Hrenák - Bereš, Syrný, Koiš, Kovalčík, Tóth, Hazucha, Varga - Trebula, Ďurčo, Obušek - Kizák, Stankoven, Zvolenský - Rezničák, Hybský, Šimko - Čurlej, Habda, Matta