LIGUE 1: Angel Gomes je po vážnom zranení z hlavy našťastie doma z nemocnice

pondelok, 19. august 2024 08:51 | Autor: TASR

Ligue 1
Ligue 1 | zdroj: Ligue 1

Anglického futbalistu Angela Gomesa z OSC Lille už prepustili z nemocnice po tom, čo v sobotňajšom zápase úvodného kola francúzskej Ligue 1 na pôde Stade Reims utrpel vážne zranenie hlavy.

Gomes sa v 11. minúte čelne zrazil s domácim Amadoum Konem a zostal ležať na trávniku v bezvedomí. Zápas rozhodcovia prerušili a polhodinu sa nehralo. Nakoniec hostia z Lille zvíťazili 2:0.

"Som v poriadku a späť doma. Postarali sa o mňa a cítim sa dobre. Chcem sa poďakovať všetkým zdravotníkom z klubu i z nemocnice, ktorí sa o mňa starali. Bola to šialená kolízia, takéto veci sa vo futbale stávajú. Ale najdôležitejšie je, že som v poriadku," odkázal v nedeľu večer 23-ročný Gomes prostredníctvom sociálnej siete.

Kone dostal za svoj zákrok červenú kartu. Rozhodcovia nadstavili v prvom polčase 34 minút. Keď v závere úvodného dejstva strelil gól Bafode Diakite, vytiahol Gomesov dres s číslom osem a ukázal ho do kamery. Gólovú poistku pridal v závere Jonathan David.