Greif s Valjentom zastavili Real Madrid: Majster s Mbappém stratil body

pondelok, 19. august 2024 08:51 | Autor: TASR

Martin Valjent
Martin Valjent | zdroj: TASR

Futbalisti Realu Madrid iba remizovali v súboji 1. kola španielskej La Ligy na ihrisku RCD Mallorca 1:1.

K zisku cenného bodu v súboji s obhajcom titulu pomohli domácim aj brankár Dominik Greif a obranca Martin Valjent, obaja Slováci odohrali celý zápas.

Real vstúpil do zápasu lepšie a už v 13. minúte sa tešil z gólu, keď po šikovnej prihrávke Viniciusa Juniora otvoril skóre jeho brazílsky krajan Rodrygo. Debut v La Lige absolvoval v drese hostí Kylian Mbappe, v prvom polčase sa však prezentoval iba strelou do bočnej siete.

Krátko po zmene strán sa Mallorca dočkala vyrovnania, po rohovom kope Daniho Rodrigueza presne hlavičkoval kosovský útočník Vedat Muriqi - 1:1. Greif potom úspešne odolal aj dvom pokusom Mbappeho, veľa gólových príležitostí si však Real nevypracoval a v nadstavení ešte videl Ferland Mendy červenú kartu za nebezpečný zákrok na Muriqiho.