Španielska liga otvorila druhé kolo vo veľkom štýle: Villarreal vybojoval všetky body v Andalúzii

sobota, 24. august 2024 08:20 | Autor: TASR

Villarreal FC
Villarreal FC | zdroj: TASR

Futbalisti Villarrealu bodovali aj vo svojom druhom zápase v novej sezóne španielskej La Ligy.

V piatok zvíťazili na ihrisku tímu FC Sevilla 2:1. Hostia viedli už od 2. minúty, keď sa po prihrávke Alexa Baenu presadil krížnou strelou Arnaut Danjuma. Domáci odpovedali v závere prvého polčasu, Dodi Lukebakio halfvolejom prekonal Diega Condeho.

Tesne pred koncom duelu však Villarreal preklopil výsledok na svoju stranu. Po centri Yeremiho Pina sa lopta odrazila k Ayozemu Perezovi, ktorý zabezpečil pre mužstvo tri body. Sevilla zaznamenala prvú prehru v sezóne, v prvom kole remizovala na pôde Las Palmas (2:2).