Neskutočný triler na úvod Bundesligy: Wirtz rozhodol o troch bodoch pre šampiónov

sobota, 24. august 2024 08:20 | Autor: TASR

Florian Wirtz
Florian Wirtz | zdroj: TASR

Futbalisti Bayeru Leverkusen víťazne vstúpili do nového ročníka nemeckej Bundesligy.

V otváracom zápase sezóny triumfovali na pôde Borussie Mönchengladbach 3:2 gólom Floriana Wirtza z jedenástej minúty nadstaveného času.

Obhajcovia titulu viedli v piatkovom dueli po góloch Granita Xhaku a Wirtza po prvom polčase 2:0, ale domáci v druhom dejstve dokázali vyrovnať. Fínskeho brankára a bratislavského rodáka Lukáša Hrádeckého prekonali Nico Elvedi a Tim Kleindienst.

V nadstavenom čase však Leverkusen naklonil víťazstvo na svoju stranu. Po faule na Aminea Adliho nariadil rozhodca po zásahu VAR pokutový kop, Wirtzovu strelu síce dokázal vyraziť Jonas Omlin, ale nemecký reprezentant pohotovo dorazil loptu do siete a rozhodol.