Cristiano Ronaldo opäť písal históriu: Darilo sa aj Španielom či slovenským súperom Švédom

pondelok, 9. september 2024 08:07 | Autor: TASR

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo | zdroj: TASR

Futbalisti Švédska sú rovnako ako Slováci po dvoch zápasoch v 1. skupine C-divízie Ligy národov bez straty bodu.

V nedeľu si poradili doma s Estónskom hladko 3:0. Obhajcovia prvenstva a úradujúci majstri Európy Španieli zvíťazili vo Švajčiarsku 4:1 v 4. skupine A-divízie. O triumfe Portugalcov nad Škótmi 2:1 v 1. skupine A-divízie rozhodol Cristiano Ronaldo. Najbližší súperi Slovákov urobili rozhodujúci krok k triumfu v záverečnej pätnásťminútovke prvého polčasu, v ktorej zaznamenali všetky tri góly. Dvakrát sa v drese Švédska presadil útočník Sportingu Lisabon Viktor Gyökeres, tretí gól pridal spoluhráč brankára Martina Dúbravku z Newcastlu Alexander Isak.

Španieli mali v Ženeve výborný vstup do stretnutia, keď sa v úvodnej štvrťhodine presadili Joselu i Fabian Ruiz. V 20. minúte však zatiahol za ručnú brzdu obranca Robin Le Normand a uvidel červenú kartu. Ešte do prestávky dokázal znížiť Mohamed Andouni a črtala sa dráma, no druhý polčas priniesol iný priebeh, ako si priali domáci fanúšikovia. V daždivom počasí dokázali skórovať z rýchleho protiútoku druhýkrát Ruiz a aj striedajúci Ferran Torres.

Ronaldo sa vo štvrtok ako prvý hráč dostal na métu 900 gólov v kariére, keď skóroval proti Chorvátsku a v Lisabone si opäť zlepšil strelecký účet. Víťazný gól dal v 88. minúte, keď zblízka dorazil do siete center Nuna Mendesa. O víťazstve Chorvátov nad Poliakmi rozhodol veterán Luka Modrič, ktorý sa v 52. minúte postaral o jediný gól duelu.

Dáni sú naďalej stopercentní, v nedeľnom zápase 4. skupiny zdolali Srbsko 2:0. O góly domácich sa postarali stredopoliar Rennes Albert Grönbäk a útočník Lipska Yussuf Poulsen.
Bielorusi zvíťazili v 3. skupine C-divízie na pôde Luxemburska 1:0. V tabuľke majú na konte štyri body, Luxembursko je bez bodu.

Švajčiarsko - Španielsko 1:4 (1:2)
Góly: 41. Amdouni - 13. a 77. Ruiz, 4. Joselu, 80. F. Torres, ČK: 20. Le Normand (Španielsko)

Dánsko - Srbsko 2:0 (1:0)
Góly: 36. Grönbäk, 61. Poulsen