Čerešňák, Paulovič aj Bezuška nastúpili v Lige majstrov: Takto sa darilo slovenským hokejistom v prestížnej súťaži

sobota, 14. september 2024 10:16 | Autor: TASR

Peter Čerešňák
Peter Čerešňák | zdroj: TASR

Hokejisti HC Dynamo Pardubice prehrali v piatkovom zápase 3. kola Ligy majstrov na ľade Eisbären Berlín 2:3 po samostatných nájazdoch.

Rozhodujúci nájazd premenil útočník Leonhard Pföderl. V zostave českého tímu nastúpili aj slovenský obranca Peter Čerešňák a útočník Matej Paulovič, ale nezapísali sa do kanadského bodovania.

Hráči EC Red Bull Salzburg zvíťazili na ľade Unie Osvienčim 3:2 po predĺžení. Víťazný gól strelil v 62. minúte útočník Nikolaus Kraus. Slovenský útočník vo farbách Osvienčimu Peter Bezuška nebodoval.

Liga majstrov, 3. kolo:

Re-Plast Unia Osvienčim - EC Red Bull Salzburg 2:3 pp (1:1, 1:1, 0:0 - 0:1)
Góly: 1. Olsson, 40. Dziubinski - 16. Robertson, 30. Krening, 63. Kraus

Skelleftea AIK - Pelicans Lahti 4:2 (2:0, 0:0, 2:2)
Góly: 15. a 55. Pudas, 2. A. Johnsson, 58. Dzierkals - 44. Lindfors, 48. Hirvonen

Eisbären Berlín - HC Dynamo Pardubice 3:2 pp a sn (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 12. Bergmann, 34. Tiffels, rozh. nájazd Pföderl