nedeľa, 29. september 2024 08:07 | Autor: TASR

Osasuna vs FC Barcelona
Osasuna vs FC Barcelona | zdroj: YouTube

Futbalisti FC Barcelona stratili prvé body v tejto sezóne La Ligy. V 8. kole najvyššej španielskej súťaže prehrali na pôde Osasuny Pamplona 2:4 Napriek zakopnutiu sú na čele tabuľky o štyri body pred Realom Madrid, ktorý nastúpi v nedeľu v mestskom derby proti Atleticu.

Osasuna bola od začiatku aktívnejšia a v 18. minúte sa ujala vedenia po hlavičke chorvátskeho útočníka Anteho Budimira. V 28. minúte zvýšil náskok "býkov" Bryan Zaragoza, ktorý dostal prihrávku do behu, urobil Inakimu Penovi kľučku a skórovsl do prázdnej bránky.

Katalánci síce po zmene strán znížili zásluhou Paua Victora, no po presných zásahoch Budimira z pokutového kopu a Abela Bretonesa viedla Osasuna už 4:1. Prehru Barcelony skorigoval v závere striedajúci Lamine Yamal.

Hráči Getafe zvíťazili nad Deportivom Alaves 2:0. Po prvom triumfe v sezóne sa v neúplnej tabuľke posunuli na 14. miesto. Real Sociedad San Sebastian si poradil s Valenciou 3:0.

La Liga - 8. kolo:
Osasuna Pamplona - FC Barcelona 4:2 (2:0)
Góly: 18. a 72. Budimir (druhý z 11 m), 28. Zaragoza, 85. Bretones - 53. Victor, 89. Yamal

Real Sociedad San Sebastian - FC Valencia 3:0 (1:0)
Góly: 80.a 90+3. Oskarsson, 8. Kubo

Rayo Vallecano - CD Leganes 1:1 (1:0)
Góly: 8. Camello - 55. Cruz

Getafe CF - Deportivo Alaves 2:0 (1:0)
Góly: 42. Arambarri, 68. Milla (z 11 m)