Juraj Slafkovský sa výhry v noci nevyhral: Toto hovorí kapitán Canadiens Suzuki

piatok, 18. október 2024 09:34 | Autor: TASR

Juraj Slafkovský
Juraj Slafkovský | zdroj: TASR

Spomedzi Slovákov sa tešili z výhry všetci okrem Juraja Slafkovského.

Jeho Montreal prehral 1:4 s Los Angeles Kings a 20-ročný útočník nastúpil v prvom útoku. Na ľade strávil 21:10 minúty, rozdal päť hitov a mal štyri bloky. Góly Kings strelili Mikey Anderson, Alex Laferriere, Andreas Englund a Adrian Kempe, brankár David Rittich zaznamenal 26 zákrokov.

"Rittich chytal vynikajúco, bol našou veľkou oporou, od začiatku nám dával istotu," povedal Laferriere. Montreal po prehre s Pittsburghom (3:6) vyšiel naprázdno v druhom zápase za sebou, Kings sa rehabilitovali z prehry 2:6 v Toronte.

"Som sklamaný. Podali sme neskúsený výkon a vôbec sme nevyužili, že hrali zápas druhý deň za sebou. Nechali sme im veľa priestoru a využili to," povedal kapitán Canadiens Nick Suzuki.

Slafkovský bol s piatimi bodyčekmi a štyrmi zblokovanými strelami najlepší vo svojom tíme. Montreal okrem prehry mrzí aj strata obrancu z prvej formácie Mikea Mathesona, ktorý odohral len prvú tretinu a potom sa už pre zranenie dolnej časti tela na ľade neobjavil.