Martin Fehérváry je podľa spoluhráča z Capitals zviera: Čo sa Slovákovi podarilo?

piatok, 18. október 2024 10:00 | Autor: TASR

Martin Fehérváry
Martin Fehérváry | zdroj: TASR

Päticu Slovákov doplnil Martin Fehérváry, ktorého Washington vyhral 3:2 nad Dallasom.

Slovenský bek zablokoval 7 striel, rozdal štyri hity a mal aj jednu strelu na bránku. Celkovo hral 18:15 minúty a ukončil duel s mínuskou. "Je to zviera," povedal o slovenskom obrancovi brankár Charlie Lindgren.

Sedem zblokovaných striel je najviac spomedzi všetkých hráčov jedenásťzápasového programu, obetavosť Feherváryho po zápase v šatni vyzdvihol aj tréner Capitals Spencer Carbery. Góly Washingtonu strelili Tom Wilson, Dylan Strome a Taylor Raddysh, Dallas po štyroch víťazstvách prvýkrát v sezóne neuspel.

Naopak z prvého úspechu v sezóne sa tešili hráči Vancouveru, keď uspeli na ľade obhajcu Stanley Cupu Floridy. Víťazný gól na 3:2 strelil v predĺžení J.T. Miller. "Čím dlhšie nevyhráte, tým väčší tlak je na vás. Teším sa, že sme to zlomili," povedal autor víťazného zásahu. Panthers stále chýbali ofenzívne opory Aleksander Barkov (zranenie) a Matthew Tkachuk (choroba).