Devils sú v konferencii prví: Ako sa darilo Tatarovi a Nemcovi pri ďalšej výhre?

piatok, 18. október 2024 09:37 | Autor: TASR

Šimon Nemec
Šimon Nemec | zdroj: TASR

Slovenský Tomáš Tatar s krajanom Šimonom Nemcom z New Jersey vyhrali na ľade Ottawy 3:1.

Tatar ukončil zápas s ice timom 9:58 a troma strelami na bránu, obranca Nemec bol na ľade 13:58 minúty, zablokoval jedu strelu a zaznamenal dve trestné minúty.

Práve jeho vylúčenie potrestal prvým gólom v sezóne Brady Tkachuk, ale 65 sekúnd pred koncom už len upravil na konečných 1:3.

V bránke Devils podal ďalší výborný výkon Jacob Markström, ktorý zaznamenal 30 zákrokov. "Bol vynikajúci. Mrzí ma, že prišiel v závere o shutout, je to veľká škoda, zaslúžil si to. Od začiatku sme sa na neho mohli spoľahnúť, bol veľmi istý," chválil švédskeho brankára tréner "diablov" Sheldon Keefe. Góly Devils strelili Paul Cotter, Erik Haula a Nathan Bastian.