Paríž Saint-Germain zvládol šesťgólové stretnutie: Šancu konečne dostal aj Milan Škriniar

nedeľa, 20. október 2024 08:42 | Autor: TASR

Milan Škriniar
Milan Škriniar | zdroj: TASR

Futbalisti Paríža Saint-Germain vyhrali v sobotnom zápase 8. kola Ligue 1 nad Racingom Štrasburg 4:2.

V základe domácich bol aj slovenský reprezentačný kapitán Milan Škriniar, ktorý odohral celý zápas a dostal žltú kartu. Jeho tím udržal prvé miesto v tabuľke, o skóre pred Monacom.

Domáci otvorili skóre v 18. minúte zásluhou Sennyho Mayula, v 66. minúte prišiel víťazný gól Bradleyho Barcolu na priebežných 3:1. Škriniar bol v základe po vyše mesiaci a žltú kartu obdržal v nadstavení za podkopnutie. Štrasburg je v neúplnej tabuľke siedmy, o skóre pred Olympique Lyon.

V ďalšom zápase remizovalo Stade Brest so Stade Rennes 1:1. V tabuľke figurujú priebežne na deviatej priečke, Rennes je dvanáste. Hráči Lens ukončili šnúru piatich remíz triumfom na ihrisku Saint-Etienne 2:0 a poskočili na piatu pozíciu.

Ligue 1 - 8. kolo:

Paríž Saint-Germain - Racing Štrasburg 4:2 (1:0)

Góly: 18. Mayulu, 47. Asensio, 66. Barcola, 90. Lee Kang-In - 58. Mara, 90.+1. Diongue