Pospíšilovi sa nedarilo, Honzek chýbal: Neporaziteľnosť si v NHL drží už len 1 tím

nedeľa, 20. október 2024 08:49 | Autor: TASR

Martin Pospíšil
Martin Pospíšil | zdroj: X/Calgary Flames

V akcii bol aj Martin Pospíšil, ktorého Calgary prehralo na ľade Seattlu 1:2 po predĺžení.

Slovenský center nastúpil znovu v druhej formácií, na ľade strávil 12:46 minúty, rozdal tri hity a zblokoval jednu strelu. Flames prehrali prvýkrát v sezóne, ich štvorzápasovú víťaznú sériu zastavil v predĺžení kapitán Jordan Eberle.

V riadnom čase sa v drese Kraken presadil Chandler Stephenson, brankár Joey Daccord zaznamenal 21 zákrokov a Seattle vyhral tretí zápas v rade. Flames chýbal jeden zápas, aby vytvorili klubový rekord v počte víťazstiev od začiatku nového ročníka, štyrmi víťazstvami rozbehli aj sezóny 1993/94 a 2009/10.

Jediný nezdolaný tím v NHL tak už je len Winnipeg (4-0-0). V drese Calgary chýbal pre zranenie Samuel Honzek, slovenského útočníka zapísal kanadský klub na listinu zranených hráčov.