Výborné výkony Greifa a Valjenta, Mallorca lieta: Barcelona so suverénnym triumfom nad Sevillou

pondelok, 21. október 2024 07:55 | Autor: TASR

Martin Valjent
Martin Valjent | zdroj: TASR

Futbalisti FC Barcelona sú aj po 10. kole na čele španielskej La Ligy s náskokom troch bodov pred Realom Madrid.

Katalánci vyhrali v nedeľnom domácom súboji nad FC Sevilla hladko 5:1, keď sa dvakrát strelecky presadil Robert Lewandowski a potvrdil post lídra tabuľky strelcov (12 gólov). Dva góly dal aj striedajúci Pablo Torre.

Hráči Realu Mallorca v zostave aj so Slovákmi Dominikom Greifom v bránke a Martinom Valjentom v obrane zvíťazili nad Rayom Vallecano 1:0. Po predchádzajúcej prehre s Espanyolom Barcelona (1:2) tak naplno zabodovali vo štvrtom z uplynulých piatich stretnutí a poskočili na šiestu priečku.

O jediný gól duelu sa postaral v 75. minúte Vedat Muriqi po rohovom kope. Atletico Madrid prehrávalo po polčase s Leganesom 0:1, no tromi gólmi po prestávke otočilo skóre. O dva sa postaral nórsky útočník Alexander Sörloth. Atletico zabodovalo naplno po dvoch predchádzajúcich remízach, na tretej priečke stráca na lídra Barcelonu sedem bodov.