ZAUJÍMAVOSTI PRE TIPUJÚCICH: PL: Man.City - Manchester United (30.4.)

pondelok, 30. apríl 2012 11:31 | Autor: Jakub Vaverka

ZAUJÍMAVOSTI PRE TIPUJÚCICH: PL: Man.City - Manchester United (30.4.) | zdroj: Jakub Vaverka pre Sport7.sk

V dohrávke 36. kola sa môžu fanúšikovia tešiť na zápas, ktorý pravdepodobne rozhodne o držiteľovi majstrovského titulu. V lepšej východiskovej pozícii je Manchester United, ktorý má na svojho mestského rivala náskok troch bodov, no ak dnes Citizens zvíťazia svojho súpera preskočia.

Manchester City – Manchester United

21:00 h. , Etihad Stadium

•  V posledných piatich zápasoch Manchester City dokázal trikrát bodovať naplno, raz remizoval a taktiež raz prehral

•  Red Devils sú v tomto ukazovateli na tom na vlas rovnako ako ich mestský rival, keď prehrali raz, vyhrali trikrát a pred týždňom remizovali na domácej pôde s Evertonom

•  Hlavným rozhodcom zápasu bude skúsený Phil Dowd, ktorý patrí medzi najlepších arbitrov v anglickej najvyššej súťaži

•  Posledný vzájomný zápas týchto tímov sa datuje v januári tohto roka, keď v FA Cupe prehrali zverenci Roberta Manciniho s Manchestrom United 2-3, keď prehrávali už 0-3 a hrali s desiatimi mužmi

•  Spomínaný duel poznačili zle rozhodnutia Chrisa Foya, pričom tento rozhodca bol za svoj výkon veľmi kritizovaný

•  Pre oba tímy môže byť prípadný zisk majstrovského titulu jedinou trofejou v tejto sezóne, pretože spoločne vypadli z Ligy Majstrov, Európskej Ligy, FA Cupu a svojich fanúšikov sklamali aj v Carling Cupe

•  Najlepším strelcom Červených Diablov v tejto sezóne je Wayne Rooney s 26 gólmi, z ktorých šesť dosiahol z pokutového kopu

•  V drese Eastlands je v tomto ukazovateli najlepší Argentínčan Sergio Aguero, ktorý napol súperovu sieť 22 krát a iba trikrát mu k tomu dopomohla penalta

•  Zaujímavosťou je, že v tabuľke formy z posledných troch zápasov sú City na prvom mieste, zatiaľ čo ich dnešný súper až na desiatom

•  Manchester City má najlepší útok a zároveň najlepšiu obranu v lige, Manchestru United patrí v oboch spomínaných ukazovateľoch druhé miesto

•  V zápasoch Citizens padá priemerne za 90 minút 3,35 gólu, na druhej strane v dueloch ,kde nastúpia Red Devils vidia fanúšikovia približne 3,37 presného zásahu v každom zápase

Náš tip na tiket:
V extra-dôležitom zápase sa neočakáva obojstranné ofenzívne divadlo, práve naopak. V otvorenom súboji o majstrovský titul môže rozhodnúť jedna chyba, šanca alebo sporný okamih, preto očakávame, že tímy sa budú v prvom polčase len „oťukávať“ a o výsledku sa rozhodne až po zmene strán. Preto vám radíme si staviť na to, že polčas skončí remízou, na ktorú je v našej tipovacej lige vypísaný kurz 2,05.