ZAUJÍMAVOSTI PRE TIPUJÚCICH: Premier League - sobota (5.5.)

sobota, 5. máj 2012 10:12 | Autor: Jakub Vaverka

ZAUJÍMAVOSTI PRE TIPUJÚCICH: Premier League - sobota (5.5.) | zdroj: Jakub Vaverka pre Sport7.sk

Norwich, ktorý je momentálne na štrnástom mieste by rád skončil sezónu v hornej polovici tabuľky. Na desiate WBA stráca tri body. Arsenal, ktorý je tretí, si môže prípadným víťazstvom definitívne zaistiť tretiu priečku a priamy postup do Ligy Majstrov. Prinášame vám zaujímavosti k jedinému dnešnému zápasu Premier League.

Arsenal – Norwich City

13:45 h., Emirates Stadium

•    Arsenal má tretí najlepší útok a ôsmu TOP defenzívu, „Kanárici“ majú 16. najlepšiu obranu a siedmy najlepší útok z celej ligy

•    V zápasoch Gunners padá priemerne 3,11 a v dueloch Norwichu približne 3,5 gólu za 90 minút

•    Bilancia Arsenalu v posledných piatich zápasoch je 2 výhry, 2 remízy a 1 prehra. Arsenal však nevyhral už tri zápasy v rade, po domácej prehre s Wiganom 1-2 remízoval 0:0 s Chelsea a 1:1 na pôde Stoke.

•    Forma Norwichu v posledných zápasoch vôbec nie je oslnivá. Kanárici prehrali 3 posledné zápasy v rade so záporným skóre 1-11

•    Arsene Wenger dnes bude na lavičke Arsenalu v 900. oficiálnom zápase a toto jubileum by rád oslávil víťazstvom

•    Robin van Persie potrebuje ešte dva presné zásahy, aby dobehol klubový rekord Thierryho Henryho zo sezóny 2003/2004, keď tento Francúz skóroval 30- krát

•    Arsenal vyhral posledné štyri vzájomné zápasy s Norwichom

•    Norwich nevyhral ani jeden zápas na pôde Arsenalu roku 1992

•    The Canaries si udržali čisté konto iba v dvoch zápasoch v celej sezóne, čo je najmenší počet čistých kont v celej lige

•    Grant Holt skóroval v lige 13 krát a je tak najlepším strelcom hostí

•    Norwich City skóroval najviac gólov z celej ligy hlavou - bolo ich až 15

Náš tip na tiket: Hoci v posledných dvoch zápasoch Arsenal len remizoval nepochybujeme  tom, že dnes zvíťazí. Myslíme si, že vedenie si zabezpečí už v prvom polčase a preto vyberáme stávku na víťazstvo Gunners v prvom polčase s kurzom 1,47 v našej tipovacej lige.