PRE TIPUJÚCICH: Finále FA CUP: Chelsea - Liverpool (5.5.)

sobota, 5. máj 2012 10:51 | Autor: Jakub Vaverka

PRE TIPUJÚCICH: Finále FA CUP: Chelsea - Liverpool (5.5.) | zdroj: Jakub Vaverka pre Sport7.sk

Najstaršia klubová súťaž na svete dospela do svojho veľkého finále, v ktorom sa stretne Chelsea s liverpoolskym FC. Zatiaľ čo The Blues si v semifinále poľahky poradili s Tottenhamom ( 5-1) The Reds zdolali v ostrosledovanom dueli mestského rivala z Evertonu.

Veľký pohárový zápas, ktorého víťaz si zahrá pred sezónou FA Community Shield s majstrom Anglicka má výkop o 18:15 na novom Wembley.

Chelsea FC - Liverpool

18:15 h. , Wembley

•    Chelsea má piaty najlepší útok v Premier League, no až šiestu TOP obranu. Liverpool je v meradle defenzívy tretí, no v ofenzíve je to horšie a The Reds patrí až 12. miesto

•    V dueloch The Blues vidia fanúšikovia priemerne 2,86 gólu, v zápasoch Liverpoolu padá každých 90 minút priemerne len 2,22 gólu

•    Dnes to bude 31. prvý vzájomný zápas týchto súperov za posledných osem rokov

•    Liverpool skóroval minimálne raz v každom dueli v tohtoročnej edícii FA Cupu

•    Špeciálny zápas dnes čaká pre futbalistov Chelsea Raula Meirelesa a Fernanda Torresa, ktorí v minulosti obliekali dres Liverpoolu. Na strane The Reds hrával v minulosti v Chelsea obranca Glen Johnson

•    Chelsea nezdolala Liverpool od mája roku 2010, odvtedy prehrala všetky duely proti The Reds

•    Odkedy Roberto Di Matteo zasadol na stoličku Chelsea The Blues prehrali iba dva z posledných 17 zápasov

•    Posledné tri víťazstvá Chelsea v FA Cupe (2006-07, 2008-09 a 2009-10) sa zrodili po tom, čo Dider Drogba skóroval

•    Dnes sa fanúšikovia môžu tešiť aj na duel dvoch TOP kanonierov, ktorých pušný prach údajne zvlhol, no v poslednom čase sa dostávajú do starej dobrej formy španiela Fernanda Torresa a Uruguajca Luisa Suáreza

•    V posledných piatich zápasoch Liverpool dvakrát prehral a trikrát vyhral, Chelsea dvakrát vyhrala, zapísala si dve remízy a raz prehrala

Náš tip na tiket: Podpis Roberta Di Mattea je v zápasoch Chelsea viditeľný – v prvom rade musí hrať tím zodpovedne v obrane. Vynikajúcou defenzívou sa však pýši aj Liverpool. Preto sa domnievame, že chlieb sa bude krájať až v druhom polčase. Ak nepadne nejaký viacmenej náhodný gól, v prvom polčase sa zrodí remíza. Vyberáme túto stávku s kurzom 1,98 v našej tipovacej lige.