Hráč NBA náhle umrel vo veku 29 rokov: Tragédia, ktorá hýbe športovým svetom

(SITA) - Hráč tímu NBA Memphis Grizzlies Brandon Clarke zomrel vo veku 29 rokov. Klub uviedol, že je "zdrvený" stratou. Príčinu smrti neuviedol.
Narodil sa v Kanade a v roku 2019 bol draftovaný v prvom kole. V tejto sezóne odohral pre viaceré zranenia iba dva zápasy. "Brandon bol vynikajúci spoluhráč a ešte lepší človek, ktorého vplyv na organizáciu a širšiu komunitu Memphisu nebude zabudnutý," uviedol celok vo vyhlásení.
Clarke odohral 309 zápasov v NBA, vrátane 50 zápasov v základnej zostave, a v priemere dosahoval 10,2 bodu na zápas. Minulý mesiac bol zatknutý v Arkansase na základe obvinení, ktoré zahŕňali prekročenie rýchlosti a držbu kontrolovanej látky - údajne to bol kratom.
Po vysokoškolskom basketbale ho draftoval klub Oklahoma City Thunder a krátko nato bol vymenený do Grizzlies. Jeho jediné dva duely v ročníku boli v decembri, hoci v januári cestoval do Veľkej Británie na stretnutie NBA medzi jeho Memphisom a Orlandom Magic.
"Všetci sme ho tu veľmi milovali. Bola to najjemnejšia duša, ktorá bola prvá pre všetkých svojich priateľov a rodinu," napísala jeho agentúra vo vyjadrení. Komisár NBA Adam Silver povedal: "Ako jeden z najdlhšie pôsobiacich členov Grizzlies bol Brandon milovaným spoluhráčom a lídrom, ktorý hral hru s obrovskou vášňou a húževnatosťou."

