Main Content

Premiérový Slovenský pohár v streetbasketbale už v septembri

štvrtok, 30. august 2012 11:15 | Autor: Martin Gregor

Premiérový Slovenský pohár v streetbasketbale už v septembri
Premiérový Slovenský pohár v streetbasketbale už v septembri | zdroj: Michal Fojcík, SSA

Záver leta bol v minulosti v slovenskom streetballe takmer uhorkovou sezónou a väčšina hráčov sa už začínala pomaly preorientovávať na klasický basketbal a pripravovať na blížiacu sa sezónu.

Slovenská basketbalová asociácia (SBA) a Slovenská streetballová asociácia (SSA) za výdatnej podpory generálneho partnera podujatia BBalltown - Ballers Haeven Shop sa rozhodli zmeniť zaužívaný trend a zorganizovať v polovici septembra premiérový „BBalltown Slovak StreetBasket Cup“, ako 0. ročník Slovenského pohára v streetbasketbale.

Tí najlepší spod deravých pouličných košov môžu už v sobotu 15. septembra pred nedávno otvoreným bratislavským shopping centrom Korzo (oproti IKEI) opäť predviesť svoje husté streetballové kvality a zviesť neľútostné súboje, na aké sme zvyknutí z tohtoročnej StreetBasket Tour a Streetsportline Open Series 2012. O prvenstvo v premiérovom ročníku Slovenského pohára sa bude bojovať v 5 kategóriách – Muži, Open Mix, Juniori, ZŠ Mix a novej atraktívnej King of 1on1.

Pre víťazov sú pripravené tučné produktové prize-money od Bballtownu na nákup v ich vynovenom shope v celkovej hodnote 1111 EUR. Podujatie sa uskutoční pod záštitou Ministerstva školstva SR a jeho vysoký kvalitatívny štandard zabezpečia tradiční partneri slovenského streetballu Precol, Sportcourt, Morzis, Spalding, VŠEMVS a Basketland n.f..

„Ide o nový súťažný formát, ktorým by sme mali naštartovať dlhodobý projekt spolupráce Slovenskej basketbalovej asociácie so Slovenskou streetballovou asociáciou. Jej cieľom je rozvoj novej modernej disciplíny 3X3 streetbasketbal v ďalšom olympijskom cykle na Slovensku na rekreačnej, súťažnej, vrcholovej i reprezentačnej úrovni. Veríme, že podujatie na záver babieho leta prinesie priaznivcom streetballu, či 3X3 streetbasketballu možnosť kvalitne si zašportovať v atraktívnom prostredí novootvorenej najväčšej basketbalovo špecializovanej predajne BBalltown - Ballers Haeven Shop“ priblížil podujatie František Kubala, predseda SSA.

Prihlasovanie a podrobné informácie o podujatí môžete nájsť na známej webovej stránke www.basketland.sk.