Tenisti Kližan a Beck postúpili na turnajoch do semifinále

piatok, 21. september 2012 19:00 | Autor: TASR

Slovenský tenista Martin Kližan zvíťazil v piatkovom stretnutí štvrťfinále dvojhry na turnaji ATP World Tour 250 St. Petersburg Open v ruskom Petrohrade (dotácia 410 850 USD, tvrdý povrch Play-It v hale) nad nenasadeným Litovčanom Ričardasom Berankisom za 67 minút 6:3, 6:2.

Dvadsaťtriročný Bratislavčan si počas celého duelu udržal svoje podanie a svojho súpera brejkol štyrikrát - po dvakrát v prvom aj druhom sete. Na postup premenil hneď prvý mečbal.

Súperom daviscupového reprezentanta SR v semifinále bude domáci tenista a turenajová jednotka Michail Južnyj, ktorý si v piatok poradil so Španielom Guillermom Garcíom-Lópezom

Za účasť v semifinále si tretí nasadený hráč podujatia Kližan pripíše 90 bodov do príslušného rebríčka a dostane šek na 20 070 amerických dolárov.

Dvojhra - štvrťfinále:

Martin Kližan (SR-3) - Ričardas Berankis (Litva) 6:3, 6:2 za 67 minút

Výsledok slovenského tenistu Karola Becka v piatkovom stretnutí štvrťfinále dvojhry na turnaji ATP Challenger v tureckom Izmire (dotácia 64 000 eur, tvrdý povrch vonku):

Karol Beck (SR-4) - Marsel Ilhan (Tur.) 7:5, 6:3 za 112 minút