Slovan vyhral aj na ľade dvojnásobného víťaza KHL! +VIDEO

pondelok, 15. október 2012 22:01 | Autor: Viktor Baran

Slovan vyhral aj na ľade dvojnásobného víťaza KHL!  +VIDEO
Slovan vyhral aj na ľade dvojnásobného víťaza KHL! +VIDEO | zdroj: Viktor Baran pre Sport7.sk, foto SITA

Hokejisti HC Slovan Bratislava uspeli v pondelkovom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL), keď vyhrali na ľade AK Bars Kazaň 3:2 po samostatných nájazdoch. Zápas rozhodol už tradične kapitán belasých Miroslav Šatan.

Slovan sa ujal vedenia už v 10. minúte, keď sa Bakoš spoločne so Šťastným dostali po pravej strane do pásma a Marko Daňo zúžitkoval prihrávku do jazdy na ľavý kruh strelou, ktorou prekonal brankára domácich. Domácim sa podarilo vyrovnať ešte v prvej tretine, keď vo vlastnom oslabení prekonal Janusa Immonen. Následne sa hostia opäť ujali vedenia, keď päť sekúnd pred koncom druhej tretiny hneď po buly rozohral Andrej Sekera na Martina Štajnocha, ktorý poslal puk za chrbát Garipova. Tri a pol minúty pred koncom sa na nešťastie belasých podarilo domácim vyrovnať, keď Janusa prekonal Obuchov.

Nasledovalo predĺženie, kde sa Slovanisti museli brániť 4 minútovému (2+2) trestu Bartoviča. Hostia to ubránil a na rad prišli samostatné nájazdy, kde zažiaril kapitán hostí. Prvá séria – Andrej Sekera – poslal puk po ľavej strane, ale len do betónu domáceho gólmana. Za Kazaň išiel prvý nájazd Janne Pesonen, ale ten prestrelil Janusovu bránku. V druhej sérií išiel za domácich kapitán tímu. Šatan naznačil strelu spomedzi kruhov náprahom, ale potiahol si puk ďalej a šupol ho šikovne medzi Garipovove betóny. Potom boli neúspešní – za domácich Morozov, za hostí Vondrka a opäť za domácich Medvedev a Pesonen. Rozhodujúci nájazd premenil Miroslav Šatan, keď naznačil strelu a o chvíľu naozaj aj prudko a presne vystrelil. Bratislavský tím má po dnešku na konte 25 bodov a v tabuľke Západnej konferencie mu patrí 6. priečka. Najbližšie sa zverenci Rostislava Čadu predstavia v stredu 17. októbra o 17.00 hod nášho času na ľade Severstaľu Čerepovec.

Ak Bars Kazaň - Slovan Bratislava 2:3 po sam. nájazdoch (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 17. Immonen (Pesonen), 57. Obuchov (Pesonen, Immonen) - 10. Marko Daňo (M. Bakoš, A. Šťastný), 40. Štajnoch (Sekera, Ölvecký), rozhodujúci sam. nájazd: Šatan
Vylúčení: 5:7 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Bukin, Buturlin - Sazonov, Morozov (všetci Rus.), 3090 divákov

Zostavy:
Kazaň: Garipov - Kornejev, Nikulin, Medvedev, Kuľaš, Jemelin, Zacharčuk, Jarullin - Abdullin, N. Kapanen, Morozov - Lukojanov, Tereščenko, Skačkov - Pesonen, Immonen, Obuchov - Lahti, Bodrov, Golubev - Tkačiov
Slovan: Janus - Boumedienne, Ľ. Višňovský, Sekera, Štajnoch, Švarný, J. Tabaček - Šatan, Bližňák, Vondrka - Kukumberg, Kytnár, L. Hudáček - Michel Miklík, Ölvecký, Bartovič - M. Bakoš, A. Šťastný, Marko Daňo