sobota, 20. október 2012 18:00 | Autor: TASR

V londýnskom derby v rámci najvyššej anglickej futbalovej súťaže prehral Tottenham Hotspur na domácom trávniku s tímom FC Chelsea 2:4.

O víťazstvo hostí sa výrazne pričinil španielsky stredopoliar Juan Mata, ktorý vsietil dva góly.

Tottenham, ktorý vedie tréner André Villas-Boas, "nepomstil" svojho kormidelníka a hráčom jeho bývalého zamestnávateľa podľahol o dva góly.

Po úvodnom presnom zásahu hosťujúceho Garyho Cahilla v 17. minúte otočili po zmene strán "kohúti" výsledok vo svoj prospech zásluhou úspešných pokusov Gallasa a Defoa, ale španielsky záložník Mata dvoma gólmi v rozpätí troch minút vrátil vedenie hráčom Chelsea. V nadstavenom čase spečatil triumf hostí Sturridge.

"Na začiatku druhého polčasu sme stratili kontrolu nad zápasom, ale potom sme prebrali iniciatívu a zaslúžene sme zvíťazili. Tento zápas otestoval charakter môjho tímu," povedal po stretnutí kouč Chelsea Roberto Di Matteo. Chelsea je na čele súťaže so sedembodovým náskokom pred dvojicou tímov z Manchestru, ktoré majú ešte zápas k dobru.

Výsledok sobotňajšieho úvodného stretnutia najvyššej anglickej súťaže Premier League:

Tottenham Hotspur - FC Chelsea 2:4 (0:1)
Góly: 47. Gallas, 54. Defoe - 66. a 69. Mata, 17. G. Cahill, 90.+ Sturridge