sobota, 20. október 2012 21:30 | Autor: TASR

V londýnskom derby v rámci najvyššej anglickej futbalovej súťaže prehral Tottenham Hotspur na domácom trávniku s tímom FC Chelsea 2:4.

O víťazstvo hostí sa výrazne pričinil španielsky stredopoliar Juan Mata, ktorý vsietil dva góly.

Tottenham, ktorý vedie tréner André Villas-Boas, "nepomstil" svojho kormidelníka a hráčom jeho bývalého zamestnávateľa podľahol o dva góly.

Po úvodnom presnom zásahu hosťujúceho Garyho Cahilla v 17. minúte otočili po zmene strán "kohúti" výsledok vo svoj prospech zásluhou úspešných pokusov Gallasa a Defoa, ale španielsky záložník Mata dvoma gólmi v rozpätí troch minút vrátil vedenie hráčom Chelsea. V nadstavenom čase spečatil triumf hostí Sturridge.

"Na začiatku druhého polčasu sme stratili kontrolu nad zápasom, ale potom sme prebrali iniciatívu a zaslúžene sme zvíťazili. Tento zápas otestoval charakter môjho tímu," povedal po stretnutí kouč Chelsea Roberto Di Matteo.

Chelsea je na čele súťaže so štvorbodovým náskokom pred dvojicou tímov z Manchestru. City zdolalo vďaka dvom gólom Džeka West Bromwich Albion 2:1, Manchester United si poradil so Stoke CIty 4:2. Londýnsky Arsenal neuspel na trávniku Norwichu a prehral 0:1. Domáci zaznamenali vôbec prvú výhru v aktuálnom ročníku súťaže.

Súhrn výsledkov Premier League

Norwich - FC Arsenal 1:0 (1:0)
Gól: 20. Holt

West Ham United - Southampton 4:1 (0:0)
Góly: 46. a 72. Noble (druhý z pok. kopu), 48. Nolan, 87. Maiga - 64. A. Lallana

West Bromwich Albion - Manchester City 1:2 (0:0)
Góly: 67. S. Long - 80. a 90. Džeko, ČK: 23. J. Milner

Swansea - Wigan Athletic 2:1 (0:0)
Góly: 65. P. Hernández, 67. Michu - 69. E. Boyce

Manchester United - Stoke City 4:2 (2:1)
Góly: 27. a 65. W. Rooney, 44. Van Persie, 46. Welbeck - 11. W. Rooney (vlastný), 59. Kightly

FC Liverpool - Reading 1:0 (1:0)
Góly: 29. R. Sterling

Fulham - Aston Villa 1:0 (0:0)
Góly: 84. Baird

Tottenham Hotspur - FC Chelsea 2:4 (0:1)
Góly: 47. Gallas, 54. Defoe - 66. a 69. Mata, 17. G. Cahill, 90.+ Sturridge