Popradskí hokejisti zvíťazili v dohrávke v Košiciach 3:2

utorok, 6. november 2012 20:30 | Autor: TASR

Výsledok dohrávaného stretnutia 11. kola slovenskej najvyššej hokejovej súťaže.

HC Košice - HK Poprad 2:3 (0:1, 2:2, 0:0)

Góly: 24. R. Jenčík (Spilar, Šeda), 29. Richard Huna (Svitana, Róbert Huna) - 17. Hvila (Vandas, Klouda), 28. R. Tomas (D. Buc, M. Šterbák), 33. R. Tomas (D. Buc)

Vylúčení: 2:4 na 2 min, navyše Nikkilä (Poprad) 10 min nešportové správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - M. Gajan, Tornay, 3866 divákov

Zostavy:
Košice: Hylák - Michal Novák, Šeda, Deyl, M. Macejko, Matúš Chovan, M. Takáč - Spilar, Marek Slovák, R. Jenčík - P. Svitana, Róbert Huna, Richard Huna - Š. Novotný, T. Marcinko, Jokel - Marcel Haščák, Mlynarovič, Pašek
Poprad: Nikkilä - M. Šterbák, J. Špelda, Kovačevič, D. Kramár, M. Kurali, Pentikäinen - Vandas, Klouda, Hvila - D. Buc, Koskinen, R. Tomas - Matúš Paločko, S. Takáč, Sabolič - Gápa, Homa, Gríger

I. tretina
Ideálnu príležitosť dostať sa do vedenia vo východniarskom derby mali Popradčania už v 2. min, lenže Roman Tomas osamotený ani natrikrát neprekonal Hyláka. V polovici prevej tretiny v presilovke minul hosťujúcu bránku spomedzi kruhov Šeda. V 16. min zneškodnil Hylák sťahovaču Vandasa. Na začiatku 17. min sa "kamzíci" tešili, už po trinástich sekundách využili presilovku, keď na konci peknej akcie bol Hvila.

II. tretina
V 23. min mieril bekhendom tesne vedľa Hasčák. O minútu neskôr Košičania vyrovnali, keď Jenčík v presilovke chladnokrvne zakončil svoj nájazd. Poprad dostal na koňa v 27. min Roman Tomas, ktorý bol pred bránkou nepokrytý. Domáci v 29. min vymazali jednogólove manko, hoci gól Richarda Hunu musel odobriť videorozhodca. Po tretíkrát v stretnutí sa Poprad dostal do vedenia v 33. min. Individuálnu akciu zakončil Roman Tomas.

III. tretina
V tretej tretine domáci zvýšili aktivitu, ale vyrovnať sa im nepodarilo. V 58. min mohli inkasovať, strelu Paločka zastavila žŕdka. Košice nevyužili ani power-play, počas ktorej mohli takisto inkasovať, no opäť im pomohla žŕdka.

Tabuľka slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2012/2013 po utorňajšom dohrávanom zápase 11. kola:

10. MsHK DOXXbet Žilina 19 5 0 0 1 3 10 43:62 19
-----------------------------------------------------------------------------------
HK Orange 20 15 2 0 0 0 0 13 26:71 6

Poznámka: (počet zápasov, výhry - 3 body, výhry po predĺžení - 2 body, výhry po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1 bod, prehry - 0 bodov, skóre, body).