Main Content

Beckham končí v Los Angeles Galaxy, chce funkciu

utorok, 20. november 2012 09:30 | Autor: TASR

David Beckham dá 1. decembra bodku za svojou futbalovou misiou v tíme Los Angeles Galaxy.

Angličan vyhlásil, že finále play-off tejto sezóny severoamerickej MLS - tzv. Pohár MLS proti Houstonu bude jeho derniérou v drese kalifornského tímu.

Galaxy bude mať vďaka lepšej bilancii zo základnej časti výhodu domáceho prostredia v repríze vlaňajšieho finále.

Beckhamovci obhajujú vlaňajší titul, pred rokom zdolali Dynamo 1:0.

"Pôsobenie v Los Angeles Galaxy mi prinieslo neuveriteľné futbalové zážitky. Pred úplným koncom svojej kariéry však chcem prijať ešte jednu poslednú výzvu," oznámil odchod z klubu 37-ročný stredopoliar, ktorý v MLS odohral šesť sezón. Spojenie s Galaxy a zámorskou súťažou nepreruší úplne.

"Nemyslím si, že toto je koniec môjho vzťahu s MLS, mám ambíciu stať sa v budúcnosti súčasťou vlastníckych štruktúr," dodal bývalý hráč Manchestru United a Realu Madrid. Účinkovanie v MLS si spestril dvoma medzisezónnymi hosťovaniami v AC Miláno.

Čo má na mysli pod pojmom "posledná výzva", Beckham neprezradil. Nedávno sa objavili špekulácie naznačujúce austrálsky smer, ale Britov manažment ich rezolútne poprel.

Z reakcie Los Angeles Galaxy vyplýva, že Beckhamovo vyhlásenie ich zaskočilo. "Povedal, čo povedal. Zajtra to prediskutujeme. Uvidíme, či dostaneme nejaké odpovede," povedal hovorca klubu Justin Pearson.

© WEBNOVINY