nedeľa, 9. december 2012 17:30 | Autor: TASR

V nedeľu bolo na programe v anglickej Premier League aj manchesterské derby. V ňom boli úspešnejší "červení diabli", ktorí porazili svojho mestského rivala "The Citizens" 3:2.

Zverenci trénera Sira Alexa Fergusona mali od začiatku navrch. V prvom dejstve strelil dva góly Wayne Rooney.

Dvadsaťsedemročný útočník sa vďaka týmto gólom stal najmladším hráčom v ére najvyššej anglickej súťaže, ktorý dosiahol 150 gólov. Pred Rooneym dosiahli métu 150 gólov iba piati hráči: Thierry Henry, Alan Shearer, Robbie Fowler, Andy Cole a Frank Lampard.

Domácim futbalistom sa však podarilo v druhom polčase vyrovnať, keď najprv v 60. minúte znížil na rozdiel gólu Yaya Touré a štyri minúty pred koncom sa presadil aj Zabaleta.

V nadstavenom čase, ale opäť udreli "diabli". Víťazný gól strelil Robin Van Persie. United tak vďaka tejto výhre zvýšili svoj náskok na čele tabuľky na šesť bodov.