Main Content

Fanúšikovia Zenitu chcú len bielych a heterosexuálov

pondelok, 17. december 2012 18:00 | Autor: TASR

Priaznivci ruského Zenitu Petrohrad vyzvali vedenie klubu, aby prepustilo všetkých futbalistov inej pleti ako bielej.

Najväčšia fanúšikovská skupina úradujúceho národného šampióna Landskrona vydala v pondelok manifest, v ktorom požaduje, aby v tíme pôsobili len hráči bielej pleti a heterosexuáli.

Autori manifestu dodali, že nie sú rasisti a len sa snažia zachovať identitu klubu.

Zenit bol donedávna jediným ruským tímom, v ktorom nikdy nepôsobil hráč tmavej pleti. V lete však prišli do Petrohradu brazílsky útočník Hulk a belgický stredopoliar Axel Witsel za celkovú sumu 80 miliónov eur.

V auguste sa mal do 'Benátok severu' sťahovať aj francúzsky záložník Yann M'Vila z Rennes, ale svoj transfer odmietol pre smrteľné vyhrážky.

Zenit, v ktorom hráva aj slovenský obranca Tomáš Hubočan, je v sezóne 2012/2013 v tabuľke momentálne na treťom mieste.


© WEBNOVINY