nedeľa, 23. december 2012 19:30 | Autor: TASR

Futbalisti Manchestru United remizovali v najvyššej anglickej súťaži po 20 dueloch s trojbodovým zápisom pre niektoré z mužstiev.

Zverenci Sira Alexa Fergusona uhrali v nedeľu v 18. kole Premier League 2012/2013 na trávniku waleského tímu Swansea City len nerozhodný výsledok 1:1 a ich náskok na čele tabuľky sa počas tohto víkendu zmenšil zo 6-bodového na 4-bodový.

Mestský rival a obhajca titulu Manchester City totiž v sobotu zvíťazil doma nad Readingom 1:0 zásluhou gólu Garetha Barryho z 93. minúty.

United v nedeľu viedli na Liberty Stadium 1:0 zásluhou francúzskeho krajného obrancu Patricea Evru, ale už do prestávky vyrovnal španielsky stredopoliar Michu a napokon išlo aj o definitívnu podobu skóre.

"Červení diabli" predtým naposledy remizovali v Premier League 22. apríla na svojom Old Trafforde s liverpoolským Evertonom divoko 4:4, hoci ešte v 83. min viedli 4:2.

Zaváhanie ManUtd využili na priblíženie sa aj hráči FC Chelsea. Londýnčania týždeň po prehre 0:1 s brazílskymi Corinthians vo finále MS klubov FIFA v japonskej Jokohame zdolali na Stamford Bridge Aston Villu vysoko 8:0 a na tretej priečke majú 11-bodový odstup a jeden zápas k dobru. Hostia neuspeli po piatich ligových a dovedna šiestich súťažných dueloch bez prehry.

Manchester United v 19. kole privíta v stredu 26. decembra o 16.00 h SEČ na vlastnej pôde Newcastle, Citizens sa v rovnakom čase predstavia v Sunderlande a Chelsea na ihrisku Norwichu.

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 18. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League:

Swansea - Manchester United 1:1 (1:1)
Góly: 29. Michu - 16. Evra

FC Chelsea - Aston Villa 8:0 (3:0)
Góly: 75. a 90.+ Ramires, 3. F. Torres, 29. David Luiz, 34. B. Ivanovič, 59. Lampard, 79. Oscar (z 11 m), 83. E. Hazard