Bežkyňa Procházková postúpila do hlavnej súťaže v Soči

piatok, 1. február 2013 11:30 | Autor: TASR

Slovenská reprezentantka v behu na lyžiach Alena Procházková uspela v kvalifikácii šprintu voľnou technikou v rámci pretekov Svetového pohára v behu na lyžiach v ruskom Soči a z 26. miesta postúpila do hlavnej súťaže, ktorá sa začína o 11.30 h SEČ.

Okruh s dĺžkou 1242 m najrýchlejšie zvládla Fínka Mari Laukkanenová, ktorá na to potrebovala 2:42,81 min. Slovenka za ňou zaostala o 5,42 s.

V kvalifikácii sa nedarilo slovenským mužom. Peter Mlynár v nej obsadil 73. miesto, Martin Bajčičák bol ešte o dve priečky za ním. Do finále postupovalo iba tridsať najrýchlejších. Z prvej pozície ide líder celkovej klasifikácie bojov o krištáľový glóbus Švajčiar Dario Cologna, ktorý 1809 m okruh zabehol za 3:47,92 min.

Mlynár za ním zaostal o vyše sedemnásť a pol sekundy, Bajčičák bol o takmer dvadsať sekúnd pomalší. Kvalifikácia priniesla úspech domácim ruským bežcom, v elitnej desiatke boli šiesti, do finálovej tridsiatky sa kvalifikovali deviati.
Výsledky - kvalifikácia šprintu voľnou technikou - Soči:
MUŽI (1809 m): 1. Dario Cologna (Švaj.) 3:47,92 min, 2. Nikita Kriukov (Rus.) +1,01 s, 3. Iľja Černousov (Rus.) +1,60, 4. Michail Kuklin (Rus.) +1,73, 5. Sergej Usťugov (Rus.) +2,25, 6. Andrew Newell (USA) +2,91, ... nepostúpili do hlavnej súťaže 73. Peter Mlynár +17,55, 75. Martin Bajčičák (obaja SR) +19,75

ŽENY (1242 m): 1. Mari Laukkanenová (Fín.) 2:42,81 min, 2. Kikkan Randallová (USA) +0,47 s, 3. Mona-Lisa Malvalehtová (Fín.) +0,61, 4. Natalia Korostelevová (Rus.) +1,41, 5. Hanna Kolbová (Nem.) +1,58, 6. Astrid Uhrenholdt Jacobsenová (Nór.) +1,61, ... 26. Alena Procházková (SR) +5,42