Elitná zostava 25. kola Premier League podľa Sport7.sk

utorok, 5. február 2013 13:56 | Autor: Jakub Vaverka

Elitná zostava 25. kola Premier League podľa Sport7.sk | zdroj: Jakub Vaverka pre Sport7.sk, foto SITA

Anglická Premier League má po zápasoch, ktoré sa odohrali cez víkend, odohraných už 25. kôl. Prinášame vám elitnú atraktívnych víkendových duelov.

BRANKÁR

Mark Bunn (Norwich City) - V úvodnom zápase kola vyrukovalo posilnené QPR na Norwich, ktorý však vďaka skvelému brankárovi a pevnej obrane vydoloval z Loftus Road cenný bod. Pravdepodobne rozhodujúci okamih prišiel pri penalte domáceho Taarabta, ktorú Mark Bunn v bráne Kanárikov šikovne vytlačil zo svojej svätyne.

OBRANCOVIA

Gary Caldwell (Wigan Athletic) -
Stopérovi Wiganu Garymu Caldwellovi sa v poslednom čase začalo netradične dariť v koncovke. Skúsený obranca otváral skóre zápasu so Southamptonom, no v gólovej prestrelke The Latics nakoniec získali len jeden bod za remízu 2-2.

Sebastian Bassong (Norwich City) -
V spomínanom zápase Queens Park Rangers s Norwichom hral veľmi dôležitú úlohu aj stopér hostí Sebastian Bassong, ktorý po celých 90 minút rozbíjal útoky The Hoops a neraz sa nebál ísť do súbojov na hrane pravidiel. Jeho riskantná hra však slávila úspech a bod získaný v Londýne môže mať v konečnom zúčtovaní cenu zlata.

Nacho Monreal (Arsenal FC) -
Nacho Monreal zažil po piatkovom príchode z Malagy do Arsenalu ostrý debut v zápase proti Stoke. Ten sa podarilo Kanonierom vyhrať 1-0, pričom kouč Gunners Arsene Wenger svoju novú posilou pochválil, že je v dobrej forme a pre mužstvo bude prínosom.

STREDOPOLIARI

Frank Lampard (Chelsea FC) -
V spomínanom zápase hral výborne aj Frank Lampard, ktorý napriek pribúdajúcim rokom nestratil nič zo svojho futbalového umenia. V druhom polčase sa postaral exportným gólom o vyrovnane Chelsea, no ani prídavok krásnou strelou jeho spoluhráča Matu na aspoň jeden bod pre Londýnčanov nestačil.

Moussa Sissoko (Newcastle United) -
Newcastle United v skvelom zápase s Chelsea predviedol skvelý výkon ako tím, no predsa jeden jednotlivec vyčnieval. Bol ním novic v drese Strák Moussa Sissoko, ktorý sa do siete Petra Čecha trafil dvakrát a jeho druhý presný zásah prišiel až v nadstavenom čase druhého polčasu, na čo už The Blues nedokázali odpovedať.

Jimmy Kebe (Reading FC) -
The Royals z Readingu nastúpili na Madejski Stadium proti Black Cats zo Sunderlandu a vo vyrovnanom zápase rozhodovali maličkosti. Jazýčkom na miskách váh, ktorý rozhodol o troch bodoch pre domácich, bol Jimmy Kebe, ktorý sa postaral o oba presné zásahy svojho mužstva.

Steven Gerrard (FC Liverpool) -
V šlágri kola na seba narazil Manchester City a FC Liverpool, pričom zápas týchto dvoch gigantov sa skončil 2-2 a hviezdou zápasu sa stal Steven Gerrard. Ten najprv v prvom polčase našiel presnou prihrávkou Daniela Sturridgea a v tom druhom nádhernou strelou nedal Joeovi Hartovi v bráne Eastlands ani najmenšiu šancu.

Marouane Fellaini (Everton FC) -
Everton hostil predposlednú Aston Villu, no Karamelky úvod zápasu dokonale prespali a zobudili sa až za stavu 1-3. Zverenci Davida Moyesa sa však nevzdali a v nadstavenom čase vyrovnával na 3-3 Marouane Fellaini, ktorý zaznamenal v tomto stretnutí dva góly.

Gareth Bale (Tottenham Hotspur) -
Tottenham v nedeľu čakal vonku ťažký zápas proti WBA a domáci hrali prvý polčas veľmi účelne. V druhom dejstve však dostali zbytočnú červenú kartu a hernú prevahu Kohútov spečatil nádhernou strelou a la Cristiano Ronaldo Gareth Bale.

ÚTOČNÍK

Christian Benteke (Aston Villa)  -
Oči pre plač ostali jeho reprezentačnému kolegovi Christianovi Bentekemu, ktorý v Goodison Parku dvakrát prekonal Tima Howarda, no na plný bodový zisk pre Aston Villu to nestačilo. Benteke však ukázal, že ak mu vydrží strelecká forma  záchrana The Villans nemusí byť len utópiou.