Futbal: Rakúsko "21" - SR "21" 1:0 v prípravnom stretnutí v Hartbergu (2)

štvrtok, 21. marec 2013 21:30 | Autor: TASR

Hartberg 21. marca (TASR) - Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov prehrali až vo štvrtom prípravnom stretnutí v tomto kalendárnom roku, keď vo štvrtok podľahli v Hartbergu rakúskej dvadsaťjednotke 0:1. Víťazný gól domácich, ktorí hrali od 55. minúty bez vylúčeného brankára Samuela Radlingera, zaznamenal v 67. minúte Robert Zulj.

Zverenci Ivana Galáda v tejto sezóne remizovali s portugalskou dvadsiatkou 0:0 a 1:1, pričom vo Švajčiarsku zvíťazili 1:0 nad tamojšou dvadsaťjednotkou. V rámci prípravy na júnový štart kvalifikácie ME 2015 sa mladí Slováci stretnú najbližšie v pondelok 25. marca v Myjave s rovesníkmi zo Slovinska.

Rakúsko "21" - SR "21" 1:0 (0:0)

Gól: 67. Zulj, ČK: 55. Radlinger

Zostava a striedania SR 21: Le Giang - Lobotka , Niňaj, Ambra Mazáň - Hrošovský, Paur - Oršula - Bukata (46. Lalkovič), Schranz (55. Švkarka), Mészáros

Ivan Galád, tréner SR 21: "Až do vylúčenia súperovho brankára sme hrali aktívne a útočne, mali sme aj niekoľko príležitosti. Od vylúčenia Radlingera sme sa však s novou situáciou nedokázali na hracej ploche vyrovnať a súper sa ešte viac zomkol. Škoda toho, verím, že pre chlapcov to bola dobrá škola a z prehry si zoberú ponaučenie."

UPOZORNENIE: Správa je akutalitovaná o sumár a hlas trénera