NBA: Miami ďalej ťahá druhú najdlhšiu víťaznú sériu v histórii súťaže

sobota, 23. marec 2013 10:30 | Autor: TASR

Los Angeles 23. marca (TASR) - Basketbalisti Miami Heat mali síce v úvode duelu NBA s Detroitom opäť slabší štart, ale vďaka efektívnemu finišu napokon zvíťazili presvedčivo 103:89. Pre Heat je to už 25. víťazstvo v rade, čo je druhá najdlhšia séria v histórii zámorskej profisúťaže.

"Radšej dávam prednosť silnému záveru, ako rýchlemu štartu a slabému finišu," uviedol LeBron James, ktorý okrem 29 bodov zaznamenal aj osem doskokov a rovnaký počet asistencií. Miami sa tak pomaly približuje k rekordu zo sezóny 1971/1972, keď hráči Los Angeles Lakers triumfovali v 33 zápasoch za sebou. Naopak, Pistons si po prehre v hale AmericanAirlines Arena zapísali desiaty duel bez zisku bodov v rade, čo je aktuálne najhoršia séria v celej NBA. Najefektívnejším hráčom Detroitu bol Greg Monroe s 23 bodmi a 15 doskokmi. Hostia ešte v druhej štvrtine viedli o 11 bodov, ale v polčase už potom prehrávali 51:54. "Je to úžasné, je to super. Ak si uvedomíte, tak teraz sú v lige mužstvá, ktoré nemajú ani celkovo 25 výhier za sezónu. Treba byť vďačný za takúto situáciu a užívať si ju pokiaľ trvá," uviedol hráč Heat Dwayne Wade, ktorý dal 19 bodov.

Na víťazstve Washingtonu Wizards nad LA Lakers 103:100 sa Trevor Ariza podieľal 25 bodmi v rátane siedmich trojok, pričom jeho spoluhráč John Wall pridal 24 bodov vrátane dvoch úspešných trestných hodov 1,5 sekundy pred koncom. Kobe Bryant z tímu hostí nazbieral 21 bodov a 11 asistencií, ale tesne pred záverečným klaksónom nepremenil trojkový pokus, ktorý by znamenal vyrovnanie a predĺženie. V drese Lakers sa prezentoval Dwight Howard 20 bodmi a 15 doskokmi.

V zápase New York Knicks - Toronto Raptors 99:94 vyčíňal domáci Carmelo Anthony, ktorý dosiahol 37 bodov, jeho kolega Kenyon Martin pridal 19 bodov a 11 doskokov. Smutný napokon zostal hosťujúci Alan Anderson, ktorý si s 35 bodmi vytvoril osobné maximu v kariére.

Návrat po zranení členka, ktorý si vyžiadal pauzu osem týždňov, ozdobil Francúz Tony Parker 22 bodmi. V drese San Antonia, ktoré zdolalo Utah Jazz 104:97 po predĺžení, pridal ešte Kawhi Leonard päť zo svojich 21 bodov v nadstavenom čase. Za hostí mal najlepšiu mušku Mo Williams s 23 bodmi. Kouč domácich Spurs Gregg Popovich tak mohol oslavovať svoje jubilejné 900. víťazstvo v NBA ako tréner.

Výsledky NBA:

Toronto - NY Knicks 94:99, Orlando - Oklahoma City 89:97, Indiana - Milwaukee 102:78, Atlanta - Portland 93:104, Miami - Detroit 103:89, New Orleans - Memphis 90:83, Houston - Cleveland 116:78, Dallas - Boston 104:94, San Antonio - Utah 104:97 pp, Phoenix - Minnesota 86:117, LA Lakers - Washington 100:103