Hokej: Graňák nasmeroval Dinamo k obratu, obhajca krok od finále

utorok, 26. marec 2013 19:30 | Autor: TASR

Moskva 26. marca (TASR) - Parádny obrat predviedli v treťom stretnutí finále Západnej konferencie KHL proti SKA Petrohrad hokejisti Dinama Moskva. Po víťazstve 4:2 vedú v sérii už 3:0 na zápasy a od postupu do finále play off KHL ich delí jediné víťazstvo.

Obhajca Gagarinovho pohára prehrával na domácom ľade s Petrohradom po dvoch tretinách 0:2 a všetko nasvedčovalo tomu, že z triumfu sa budú prvýkrát v sérii radovať hostia. Na začiatku tretieho dejstva sa však strelecky presadil slovenský obranca Dominik Graňák a naštartoval domáci tím k skvelému obratu. V 49. minúte vyrovnal Alexej Cvetkov a sedem sekúnd pred treťou sirénou strelil víťazný gól Dinama Konstantin Kasjančuk. Skóre na 4:2 pečatil do prázdnej bránky Jurij Babenko.

Západná konferencia KHL - 3. zápas finále:

Dinamo Moskva - SKA Petrohrad 4:2 (0:0, 0:2, 4:0)

Góly: 41. GRAŇÁK, 49. Cvetkov, 60. Kasjančuk, 60. Babenko - 29. Tichonov, 34. Martensson