Futbal-MS-kval:Argentínčania bojovali v Bolívii s riedkym vzduchom, Messi vracal

streda, 27. marec 2013 18:30 | Autor: TASR

La Paz 27. marca (TASR) - Argentínski futbaloví reprezentanti bojovali v Bolívii okrem domáceho národného výberu aj s riedkym vzduchom. Bolívia totiž hrá domáce zápasy na Estadio Hernando Siles v meste La Paz, ktorý sa nachádza v nadmorskej výške 3600 m.

"Som unavený, ale je to cenný bod," povedal hviezdny futbalista FC Barcelona Lionel Messi po stretnutí juhoamerickej kvalifikácie MS 2014, ktoré sa skončilo remízou 1:1.

Podľa denníka Clarín mali viacerí hráči "albicelestes" problémy s dýchaním. Angel Di María z Realu Madrid musel počas duelu použiť pri čiare kyslíkový prístroj. "Argentínčania mali problémy s dýchaním, Messi sa dokonca počas polčasovej prestávky v kabíne pozvracal," informoval denník Bild.

Zverenci trénera Alejandra Sabellu však dopadli lepšie ako ich predchodcovia pod vedením Diega Maradonu pred štyrmi rokmi, keď na rovnakom mieste schytali zahanbujúci debakel 1:6.