Futbal: Spartak Trnava - MFK Košice 2:3 v 23. kole Corgoň ligy (2)

sobota, 30. marec 2013 17:30 | Autor: TASR

Trnava 30. marca (TASR) -

Spartak Trnava - MFK Košice 2:3 (1:1)

Góly: 4. Schranz, 69. Mikovič - 39. Viazanko, 60. Ostojič, 63. O. Diaby, rozhodoval: Kružliak, ŽK: Vlasko, Tomaček, Mikovič, Augustíni, Lietava - Matič, Sekulič, Bašista, 3013 divákov

Zostavy a striedania:

Trnava: Jakubov - Grabež, Janečka (66. Sabo), Čarnota, Karhan, - Mikovič, Vlasko (58. Lietava), Kaščák, Augustíni - Tomaček, Schranz (45. Ciprys)

Košice: Tofiloski - Sekulič, Ostojič, Šinglár (81. Duda), O. Diaby (73. C. Diaby) - Tóth, Viazanko (76. Huk), Matič, Karaš - Bašista, Hovančík

Trnavčania mali proti Košiciam raketový štart a už v 4. minúte sa ujali vedenia. Tomaček unikol po ľavej strane a jeho center našiel nekrytého Schranza, ktorý usmernil loptu do odkrytej bránky. Hostí rýchly gól zaskočil, viazla im kombinácia a do blízkosti trnavskej šestnástky sa v prvej polhodine dostávali iba sporadicky. V 39. minúte však z nevinnej akcie udreli Viazankom a tak do kabín odchádzali oba tímy za nerozhodného stavu. Košičania boli v úvode druhého polčasu živší a častejšie zamestnávali trnavskú obranu. V 54. minúte si brankár Jakubov poradil zo strelou Oumara Diabyho i následnou dorážkou, no v 60. minúte kapituloval, keď ho po rohovom kope prekonal Ostojič - 1:2. Košičania boli pri chuti a o tri minúty neskôr zasadili otrasenej Trnave tretí úder, keď hrubú chybu Karhana potrestal Oumar Diaby. V 69. minúte Trnava znížila vďaka Mikovičovi, no vyrovnať sa jej už nepodarilo.

UPOZORNENIE: Správa je rozšírená o divákov