Futbal: Sparta Praha zdolala v šlágri Plzeň 1:0 a dotiahla sa na čelo (2)

sobota, 30. marec 2013 22:30 | Autor: TASR

Praha 30. marca (TASR) – V sobotňajšom zápase 30. kola českej futbalovej ligy si Příbram a Jablonec podelili body po remíze 3:3. Úvodný gól domácich strelil v 13. minúte hlavou slovenský obranca Tomáš Hájovský. Vo večernom šlágri zvíťazila Sparta Praha pred takmer 20-tisícovou kulisou na Letnej nad Viktoriou Plžeň 1:0 gólom Davida Lafatu a bodovo sa dotiahla na lídra tabuľky. V drese hostí odohrali celý zápas dvaja slovenskí legionári brankár Matúš Kozáčik a obranca Marián Čišovský. Slovenský reprezentant Marek Bakoš hral do 70. minúty, v 77. minúte sa na ihrisko dostal Michal Ďuriš.

sumáre:

Příbram – Jablonec 3:3 (1:3)

Góly: 13. HÁJOVSKÝ, 71. Wágner, 83. Střihavka – 17. Novák, 23. Loučka, 45. Novák.

/za domácich Hájovský celé stretnutie + gól, Valenta do 65. min/

Sparta Praha - Viktoria Plzeň 1:0 (0:0)

Gól: 67. Lafata, 19.128 divákov

/v drese hostí odohrali Kozáčik a Čišovský celý zápas, Bakoš hral do 70. minúty, Ďuriš nastúpil v 77. minúte/